شماره های تماس:

021-88175271 | 021-88175276 | 021-44724873

7 روز هفته

9 صبح - 8 شب

تمام مناطق تهران

شمال | جنوب | غرب | شرق

آیکون تکنو تهویه

پرده هوا

پرده هوا چیست؟

پرده هوا یک جریان دمنده هوا می‌باشد که با بهره گیری از آن می توان دو فضا را از هم جدا کرد .با نصب پرده هوا یک لایه هوایی برای جلوگیری از ورود حشرات موزی و گرد یا غبار به محل موردنظر است .پرده هوای صنعتی در مرکز های تجاری و اداری و سایر مکان هایی که دارای مساحت زیادی دارند استفاده می شود.

کاربرد پرده هوا چیست؟

⬅️جلوگیری از ورود حشرات به داخل محیط

⬅️جداسازی هوای بین دو منطقه

⬅️جلوگیری از پخش شدن بوی داخل فضا به بیرون

⬅️جلوگیری از سرد شدن هوای داخل در زمستان و گرم شدن هوای داخل در تابستان.

⬅️جلوگیری از ورود گردو خاک به داخل محیط

⬅️تهویه مطبوع سالن


آشنایی با انواع پرده هوا؟

به‌طورکلی دستگاه‌های پرده‌ هوا در چند مدل با توجه به کاربردشان تقسیم می‌شوند، درواقع هرکدام از انواع پرده هوا، همان‌طور که از نام‌ آن‌ها مشخص است، مناسب مکان و شرایط به خصوصی می‌باشند؛ بنابراین در این بخش از مقاله به معرفی انواع پرده هوا می‌پردازیم که به شرح زیر می‌باشد:

۱_پرده هوای اداری وتجاری

به‌ طور کلی این نوع از پرده‌ های هوا همان‌طور که از نامشان پیداست مناسب استفاده در مکان‌ های اداری و تجاری می‌ باشد. جالب است بدانید نوع اداری و تجاری از این دستگاه‌ ها از نوع لوکس بوده چراکه به دلیل قرارگیری در فضای داخلی شکل ظاهری دستگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود بنابراین مناسب برای نصب در داخل رستوران‌ها، هتل‌ها و فروشگاه‌های تجاری می‌باشد. همچنین این مدل از پرده‌های هوا قابلیت و امکان نصب کوئل و هیترهای حرارتی برای ایجاد هوای گرم در فصل سرد سال را نیز دارند.

۲_پرده هوای صنعتی

این سری از پرده‌های هوا در ساختمان‌ها و کارخانه های صنعتی که از متراژ بالایی برخوردار هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولاً در ورودی ساختمان که از ارتفاع بیشتری برخوردار است نصب می‌شوند. پرده هوا صنعتی با توجه به فاکتور های مشخصی از قبیل قدرت فشار باد، میزان اختلاف دمای دو محیط، ارتفاع در و با توجه به شرایط و موقعیت نصب توسط شرکت‌ های سازنده به‌ طور اختصاصی طراحی و ساخته می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که به دلیل استفاده از فن‌ هایی با قدرت هوادهی بالاتر میزان مصرف انرژی پرده هوای صنعتی نسبت به مدل‌ های اداری و تجاری بیشتر است.

۳_پرده هوای گرمایشی.

جالب است بدانید که یک پرده هوایی می‌تواند مجهز به سیستم‌ های گرمایش با کویل های آب گرم، بخار و الکتریکی باشند؛ که معمولاً به این نوع از دستگاه‌ ها پرده هوای گرمایشی می گویند. همچنین در استفاده از این نوع دستگاه‌ها باید در نظر داشته باشید که نباید از این دستگاه‌ ها انتظار گرمایش برای فضاهای داخلی و سالن‌ها را داشت، اما به‌ طور کلی پرده هوای گرمایشی قابلیت ایجاد اختلاف حرارت در حدود ۱۵ درجه سانتی‌ گراد را دارند.

مزیت های استفاده از پرده هوا ؟

●یکی از مزیت های این دستگاه محافظت از جریان های بیرونی بوده و هوای گرم و یا سرد داخل فضا در هنگام باز و یا بسته شدن درب خارج نمی شود.

●مصرف انرژی در این دستگاه بسیار پایین بوده برای همین استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه است.

●یکپارچگی محیط داخل را به خوبی کنترل می کند.

●از ورود ذرات و گرد و غبار و حشرات و دود و آلاینده ها به فضای مورد نظر جلوگیری خواهد کرد.

●وجود این دستگاه در مقابل دید مانعی ایجاد نمی‌کند.

نصب وتعمیر پرده هوا  در تکنوتهویه 

شرکت تکنو تهویه مرکز مجاز تخصصی تعمیر و نصب پرده هوا در سراسر تهران بوده .دارای نیرو های زیاد و کار بلدی بوده و با بهترین نوع خدمت و تضمین کار در خدمت شما دوستان و مشتریان عزیز است در صورت نیاز به خدمات پرده هوا با ما تماس بگیرید. تا سریعا به محل موردنظر اعزام شوند و شروع به کار کنند.