آیکون تکنو تهویه

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی
اگر کولر گازی شما دچار مشکلاتی مانند روشن نشدن و از کار افتادن فن کولر، یخ زدن لوله‌ها، از کار افتادن مدارهای الکتریکی کولر و کاهش سرمایش شده است، ما تعمیر و سرویس کولر گازی شما را با بهترین قیمت و در کمترین زمان انجام می دهیم. با ما تماس بگیرید.

کولر گازی چیست وچه کاربردی دارد؟

کولر گازی یکی از بهترین و پرکاربردترین سیستم های تهویه مطبوع در دنیا می باشد. این دستگاه در بسیاری از ساختمان ها و منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. سرویس و تعمیر کولر گازی برای سلامت این دستگاه بسیار ضروری می باشد. کولر گازی مانند تمامی سیستم های سرماساز به وسیله سیکل تبرید ایجاد سرمایش می کند.

سیکل تبرید، سیکلی است که در یخچال های خانگی، چیلرها، روفتاپ پکیج ها و تمامی سیستم هایی که به صورت اجباری ایجاد سرمایش می کنند، وجود دارد.در واقع کولر گازی انرژی الکتریکی را گرفته و آن را به سرما تبدیل می کند. این تولید سرما و درواقع گرفتن گرما طی عملیاتی انجام می شود. کولرگازی از چهار جز اصلی کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، وشیر انبساط تشکیل شده است.

 

انواع مدل کولرگازی را نام ببرید؟

کولرهای گازی در مدل‌های مختلفی ساخته شده. از جمله:

  • کولر گازی یک تکه یا پنجره‌ای
  • کولر گازی دو تکه (اسپلیت)
  • کولر گازی پرتابل (قابل حمل)
  • کولر گازی ایستاده
  • کولر گازی سقفی یا کاستی
  • کولر گازی داکتی یا کانالی (در این نوع ممکن است گرمایش به صورت کویل آب گرم باشد)
  • کولر گازی چند شعبه یا مولتی وی (در ظرفیت‌های ۳۸۰۰۰ BTU به بالا در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می‌شود)
  • تعمیر کولر گازی

آموزش قطعات کولر گازی

کولرگازی پنجره ای؟

کولرگازی پنجره ای جزو ابتدایی ترین و ساده ترین نوع کولرگازی است که همه اجزای آن یعنی پنل و موتور در کنار هم تعبیه شده اند و محل نصب آنها پنجره اتاق است.به همین دلیل به کولرگازی پنجره ای معروف است. این کولر گازی باید نیمی از آن در محیط داخل اتاق و نیمی دیگر نیز در محیط بیرون و در هوای آزاد قرار گیرد.

کولرگازی اسپلیت یا (دوتکه)

کولر گازی اسپلیت دو پنل داخلی و خارجی دارد که بخش داخلی آن را اوپراتور یا یونیت داخلی و بخشی بیرونی آن را یونیت بیرونی یا کندانسور می‌نامند. کولر گازی‌های اسپلیت معمولا روی دیوار نصب شده و دریچه تهویه هوا دارد. کولرهای گازی اسپلیت قابلیت تنظیم و تغییر دما متناسب با حرارت محیط را دارند و همین ویژگی‌ آن‌ها باعث شده تا محبوبیت بیشتری داشته باشند. همچنین کولر گازی یا اسپلیت‌ها قابلیت تنظیم زمان یا تایمر دارند و پس از زمان مشخص شده به‌طور خودکار خاموش می‌شوند.

کولرگازی پرتابل

 

این نوع کولرگازی به علت دارا بودن قابلیت حمل در مکان های مختلف به کولرگازی قابل حمل نیز مشهور است. این نوع کولرگازی به صورت ایستاده و در زیر آن چرخ های به آن وصل شده که حمل آن را آسان می‌کند. کولرگازی پرتابل را هم می‌توان در چادرهای صحرایی و اردوگاه‌های موقتی استفاده کرد.

نحوه ی طراحی کولر گازی قابل حمل به صورتی است که تمامی قطعات سیکل در یک محفظه نصب می‌شود از جمله کمپرسور، کندانسور، شیر انبساطی،و اوپراتور و گرمای تولید شده در موتور کولر به کمک یک خط لوله خورطومی به بیرون انتقال داده می‌شود. البته کولر های پرتابل را تنها در ظرفیت‌های سرمایشی پایین می‌توان تولید کرد  البته کولر های گازی پرتابل قابلیت گرمایشی را نیز دارا هستند و این کار را به کمک یک هیتر برقی انجام می‌دهند.

تعمیر کولر گازی

کولرگازی ایستاده؟

نوعی دیگر از اسپلیت ها، اسپلیت های ایستاده هستند، که در ظرفیت‌های بالا تولید می‌شود. این کولر گازی ها معمولا با برق سه فاز کار می کنند. ومیتوان در سالن های بزرگی مانند،رستوران،تالار،فروشگاه های بزرگ،بانک‌ها و… لازم به ذکر میباشد که ،اسپلیت های ایستاده می توانند فضای کمتر را بگیرند، و در انرژی صرفه جویی شود. کولرگازی ایستاده اغلب دارای کمپرسور اسکرال می باشند.

تعمیر کولر گازی

دلایل مختلف تعمیر کولرگازی 

⬅️زمانی که دستگاه کولرگازی  سرمای کافی و مطبوعی نداشته باشد.

⬅️یخ زدن کندانسور یا پنل

⬅️عدم کارکردن فن کولر گازی

⬅️نصب کولرگازی و اسپلیت

⬅️زمانیکه موتور کولر گازی روشن می شود فیوز خانه می پرد.

⬅️کار کردن مداوم و خاموش نشدن کمپرسور

⬅️وقتی که کنترل دستگاه کار نمی کند

⬅️مشاهده پیغامات خطا وارور دستگاه

⬅️آبریزش از کنار و یا جلوی پنل داخلی

⬅️نداشتن گرمای کافی و مناسب در فصل زمستان

⬅️روشن شدن دستگاه و استارت نخوردن آن

⬅️زمانی که آب از لوله ی درین کولر گازی خارج نشود

⬅️سرویس سالیانه ی دستگاه جهت سرمادهی

شارژ گاز کولر گازی؟

قبل از شارژگاز کردن کولر گازی باید گازی که استفاده می‌شود استاندارد و مورد تایید باشد .زیرا در صورت عدم غیر استاندارد باعث نقص در دستگاه کولرگازی می‌شود

انواع مدل شارژگاز کولرگازی 

شارژ گاز کولر گازی چند مدل مختلف دارد که با توجه به وسیله که در دسترس دارید انجام می گیرد. ما در اینجا سه مدل را برای شما توضیح می‌دهیم

🌻روش وزنی یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها شارژ گاز کولر گازی است ،چونکه دقیقا به اندازه ای که دستگاه نیاز دارد شارژ گاز انجام می گیرد

🌻روش آمپری این مدل هم روشی مناسب است و با توجه به آمپری که روی دستگاه قرار دارد متوجه می‌شویم چه مقدار گاز نیاز دارد

🌻روش گیج مانوفیلد چون که این روش با پارامترهای مانند دمای محیط انجام می شود زیاد مورد اعتماد قرار نگرفته و استفاده زیادی از آن نمی‌شود

تعمیر کولر گازی


دلایل برفک زدن کولر گازی چیست؟

برفک زدن کولر گازی فصلی نیستش به نوعی‌ اگر سرویس دوره‌ای کولرگازی  سر وقت انجام نشود باعث خرابی دستگاه و برفک زدائی می‌شود. و نوع دیگر دلیل برفک زدن کولر گازی کم بودن گازو یا داشتن نشتی است، و تنها راه پیشگیری از برفک زدن فقط سرویس کردن به موقع کولرگازی است اما اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید می‌توانید با تماس شرکت تکنوتهویه محل شما  را ثبت کنند  وسریعا نیروی حرفه ای برای مشکل دستگاه شما  اعزام می شود و دستگاه شما عیب یابی و تعمیر می گردد.

تعمیر کولر گازی

چرا کولرگازی در حالت سرمایش باد گرم میزند؟

⬅️احتمال دارد سیم رابط بین ترموستات و کمپرسور اسپیلیت وصل نباشد.

⬅️خرابی اوورلود سر کمپرسور

⬅️خرابی رله استارت

⬅️گاز کولر تخلیه شده است و نیاز به نشت یابی و شارژ گاز دارد

⬅️بررسی ایراد در خازن

⬅️ممکن است سنسور محیطی دچار مشکل باشد

⬅️باید سالم بودن ترموستات نیز بررسی شود

پمپ وکیوم چیست و چه کمکی در تعمیر کولرگازی می‌کند؟

پمپ وکیوم دستگاهی است که فقط برای ایجاد خلاء از آن استفاده می‌شود و میتواند هوا و یا رطوبت احتمالی درون سیکل را خارج کند و میتواند خلاء نزدیک به خلاء مطلق در حدود ۲۹ اینچ جیوه ایجاد کند.

گاهی اوقات به دلیل عدم وجود پمپ وکیوم یا محدودیت استفاده از آن از کمپرسور یدکی استفاده میشود.زیرا میتوانیم کارهایی دیگر مانند ایجاد فشار در سیستم یا شستشوی سیکل با محلول های شیمیایی که احتیاج به فشار هوا داریم انجام دهیم.کمپرسور یدکی بهتر است از نوع سیلندر پیستونی بسته ( یخچالی ) استفاده کرد و فقط ۲ عدد شیر سوزنی روی لوله های رفت و برگشت آن جوشکاری میکنیم تا شیلنگهای گیج به راحتی به آن متصل شوند.

شیربرقی چه نقشی در کولرگازی دارد؟

در دستگاه کولرگازی سرد وگرم برای تغییر حالت دستگاه از سرمایش به گرمایش و با برعکس از دستگاه برعکس کننده استفاده می‌شود، که به آن شیر برقی می‌گویند. وقتی شما با کنترل دستگاه دستور تغییر حالت دستگاه را می دهید، این شیر جریان گاز رفت و برگشت شمارا تغییر داده، و گاز گرم را به جای هدایت به کندانسور به سمت پنل هدایت می‌کند وگاز سرد را به کندانسور هدایت میکند.

تعمیر کولر گازی

اوپراتور کولرگازی چیست؟

کویل اواپراتور جایی است که هوای سرد دستگاه از آن خارج می‌شود. که  به  آن عنوان‌ سیم پیچ تبخیرکننده نیز می گویند، اواپراتور کولر گاری از سیم فلزی ساخته شده که این فلز برای کویل استفاده شده مس می‌باشد. کویل اواپراتور مبردسرد وقایع را از کنداسور و کمپرسور دریافت می‌کند. فن هوای گرم خانه شما را وارد کویل اواپراتور می کند و مبرد گرما هوا را جذب می‌کند 

بوی سوختگی در کولرگازی؟

بوی سوختگی کولرگازی اگر از خود کولر گازی باشد مربوط به نیم سوز شدن و عدم کارکرد درست کمپرسور کولر است، و اگر از اپراتور بیرونی کولر گازی باشد مربوط به سوختگی فن دستگاه میباشد که در هر صورت بایست برای تعمیر کولر گازی با تعمیرکار متخصص تماس گرفت، که خوشبختانه تیم متخصص تکنو تهویه بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد کافیست با ما تماس بگیرید.

علت خاموش شدن  ناگهان کولرگازی ؟

یکی از علت های معروف ومهم خراب شدن برد کولرگازی ویا خراب شدن ترموستات است چون که دما به درستی تشخیص نمی‌دهد و خیلی علت های زیادی دیگر .اکر در چنین شرایطی قرار گرفتید می‌توانید با تماس شرکت تکنوتهویه محل شما را ثبت کنیم وسریعا نیرو مورد نظر اعزام می گردد

قطعات یدکی کولرگازی؟

برای اینکه برای کولر گازی مشکلات به وجود نیاید باید بدانیم چه نوع قطعه ای استفاده می‌کنیم.شرکت تکنوتهویه اصلی ترین و بهترین قطعات را با ضمانت کامل برای دستگاه کولر گازی شما تامین می‌کند 

تعمیر تمامی برندهای کولرگازی
 

برندهای بسیار زیاد ومتفاوتی در بازار هست اما تعمیرگاه تخصصی تکنوتهویه تخصصی ترین تعمیرکاران با تجربه ترین نیروها را در اختیار دارد که به راحتی تمامی برند های ایرانی وخارجی را تعمیر کرده با بهترین قطعات اصلی و اورجینال هر نوع ومدل دستگاه را تعمیر وسرویس می‌کند وبه شما تحویل می‌دهند.

تعمیر کولر گازی

قیمت تعمیر کولر گازی 

قیمت وتعمیر  کولرگازی به عوامل زیادی بستگی دارد. که نمی‌توان قیمت دقیق را معین کرد .زیرا ممکن است دستگاه به قطعه ای نیاز پیدا کند .پس بعد از بررسی جزئیات کامل و قطعات قیمت را به مشتری اعلام میکنیم .

ضمانت تعمیرات کولرگازی در تکنوتهویه

تمامی خدمات تکنوتهویه از جمله تعمیرات کولرگازی شامل شش ماه گارانتی از زمان صدور فاکتور است.در صورت بروز مشکل در طول این مدت تمامی خدمات برای عزیزان بدون هزینه خواهد بود.
پس از انجام خدمات تعمیراتی فاکتوری حاوی سربرگ و مهر شرکت به انضمام تمامی هزینه های دریافتی به شما عزیزان تقدیم میشود ، بهتر است شما کد اشتراک خود را که از طریق پیامک برایتان ارسال میشود را روی فاکتور نوشته و تا زمان اتمام تاریخ گارانتی فاکتور را نزد خود نگه دارید.

نصب کردن کولرگازی در تکنوتهویه 

نصب درست کولر گازی کاری مهم وحساس است .و باید  از افراد آموزش دیده این حرفه بخواهید برای شما کولرگازی را به صورت اصولی و درست برای شما نصب کنند. شرکت تکنوتهویه یکی از بهترین شرکت های تعمیر،سرویس،شارژ گاز، ونصب کردن کولرگازی هستند.

گارانتی تعمیرات کولر گازی تکنوتهویه 

مجموعه ما دارای افراد متخصص و آزموده در زمینه تمامی خدمات کولرگازی به مشتریان عزیز ضمانت شش ماهه می‌دهد که در صورت هر گونه مشکل برای دستگاه کولرگازی یا قطعه تعویض شده مجددا برای رفع عیب به محل شما اعزام می شوند.

ریست کردن کولرگازی 

گاهی هنگام کار کردن کولرگازی ممکن است هنک کند و یا تنظیمات دستگاه به هم بریزد  به همین جهت برای برطرف کردن ایراد و برگرداندن عملکرد دستگاه به روال اول بهترین گزینه ریست کردن است .بر روی کولر گازی دکمه ریست را پیدا کنید و با فشار دادن دکمه بعد از چند لحظه کولرگازی شما ریست می شود مشکل برطرف گردد.


 

حالت Dry در کولرگازی چیست؟

دستگاه کولر گازی دارای برنامه ها مختلفی هستند .که یکی از این حالت برنامه ها حالت Dry  می‌باشد ، که معمولا دکمه آن بر روی کنترل کولر های گازی و اسپیلت ها قرار گرفته است. معنی حالت Dry کولر گازی چه می باشد و چه مزیت هایی دارد چیزی است که در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

حالت Dry در کولرگازی چه معنایی است

در قسمت بالا گفتیم که کولر گازی دارای حالت و برنامه های مختلفی هستند که هر کدام کار خود را انجام می‌دهد مانند حالت خواب یا حالت Dry ویا خشک ویا حالت خودکار اوتوماتیک شدن،در حالت Dry کولرگازی سرعت فن کولر به طور خودکار تنظیم می شود. زمانی که کولر گازی در حالت Dry اگر دمای محیط از ۱۰درجه کمتر شود کمپرسور به صورت اتوماتیک قطع می شود و زمانی شروع به کار می‌کند که دمای  اتاق از ۱۲درجه بالاتر رود .این روند  باعث صرفه جویی در مصرف برق هستش وطول عمر کولرگازی بیشتر می‌شود .

 

حالت Dry کولر گازی چگونه کار می‌کند 

این سیستم به گونه ای طراحی شده است که کار رطوبت زدایی و استخراج رطوبت از محیط داخلی را انجام می دهد. حالت Dry در کولر های گازی در هوای بارانی و یا روزهایی که رطوبت هوا در سطح بالایی می باشد کارایی زیادی دارد و با خشک کردن هوا فضای محیط را ضمن خنک نگه داشتن عاری از رطوبت می کند. ضمن این که یادآوری کنیم که حالت Dry کولر های گازی مانند یک رطوبت گیر عمل کرده و هوای محیط داخلی را مرطوب و تازه نگه می دارد.

کاربرد لوله مویی یا اکسپنشن کولر گازی در سیستم تبرید چگونه است؟
expansion-valve

لوله مویی یا اکسپنشن کولر گازی بخشی مهم از این سیستم سرمایشی است که گاز مبرد را درون خود هدایت می کند. کولر گازی در فصل سرد با وزیدن باد گرم و در فصول گرم سال با وزیدن باد سرد، فضای اتاق یا محیط به کار گرفته شده در آن را متناسب با نیاز شما تغییر می دهد تا شما در هر فصلی به هیچ گاه احساس سرما یا گرما نکنید. بلکه همواره دمای منزل مسکونی شما در حالت نرمال و طبیعی خود باشد.

به همین علت است که شما به یک تعمیرکار نیاز دارید تا بعد از عیب یابی مشکل مورد نظر بتواند با استفاده از تخصص و تجربه خود در این زمینه مشکل به وجود آمده را برطرف کرده .ما تکنوتهویه را به شما پیشنهاد میکنم زیرا در تمام زمینه ی دستگاه کولرگازی خبره وآموزش دیده می‌باشد

معرفی لوله مویی یا اکسپنشن کولر گازی 

لوله مویی یا اکسپنشن کولر گازی به واقع یک لوله در کولر گازی می باشد که جنس و رنگ آن مسی است و در سایزهای مشخصی در کولر گازی به کار رفته می شود. معمولا سایز لوله مویی یا اکسپنشن با طول حداکثری ۴۰۰ و دست کم ۱۰۰ سانتی متر و قطر حداکثری ۲ و دست کم ۰.۸ میلی متر در کولر گازی به کار گرفته می شود. این بخش از کولر گازی در سیستم تبرید آن به کار گرفته می شود.

عوض کردن لوله مویی کولر گازی چگونه است 

در مواردی بنا به شرایط به وجود امده باید اقدام به تعویض لوله مویی یا اکسپنشن کولر گازی نمائیم. که چند مورد را برای شما بیان میکنیم

🌻ایجاد هر نوع تغییر در سیستم از جمله تعویض کمپرسور

🌻کثیف ویا کیپ شدن لوله مویی

  هزینه تعمیر کولر گازی چیست؟

هزینه کولرگازی مناسب با خرابی دستگاه ونوع قطعه ای هستش که برای آن به کار می رود حساب می‌شود در بعضی موارد ممکن است دستگاه شارژ گاز بخواهد که اون قیمت جداگانه ای دارد،در زمانی که نیروی متخصص برای بازدید دستگاه می‌رود همان لحظه قیمت حدودی را به مشتری می‌گوید وبعد از توافق کردن شروع به تعمیر دستگاه کولرگازی می‌شود. 

تعمیر کولر گازی

چرا برای تعمیرات کولرگازی تکنوتهویه را انتخاب می‌کنیم

مرکز خدمات تکنوتهویه عضو رسمی اتحادیه تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع تهران میباشد.

مرکز خدمات تکنوتهویه به عنوان نمایندگی خدمات پس از فروش چندین برند معتبر کولرگازی در تهران فعالیت می‌نماید

کلیه تکنسینهای مرکز خدمات تکنوتهویه دارای مدرک فنی و حرفه ای بوده و همگی ۱۰سال سابقه کار در خصوص تعمیرات تخصصی  انواع برند کولرگازی را دارند.

کلیه سرویسکاران این مرکز طی آزمونهای شفاهی و عملی خاص گزینش شده و بهترینها انتخاب میگردند.

در خصوص تعمیرات تخصصی  کولرگازی از قطعات اصلی استفاده نموده و قطعات اصلی دارای طول عمر بالا میباشند.

تعرفه تعمیرات مرکز خدمات تکنوتهویه بر اساس تعرفه نمایندگی های معتبر میباشد.

قبل از تعمیر  کولرگازی شما، طی کارشناسی تکنسینهای ما قیمت حدودی تعمیرات دستگاه به اطلاع شما میرسد و پس از تایید شما نسبت به تعمیرکولر گازی اقدام میگردد.

کارهای انجام شده داکت اسپلیت به مدت شش ماه از طرف مرکز خدمات تکنوتهویه گارانتی میشود.
صداقت در انجام کار تخصصی سرلوحه کار می‌باشد.

دلیل برتری تیم تکنوتهویه در ارائه خدمات کولرگازی 

مجموعه تکنو تهویه یکی از مراکز مجاز و فعال در خصوص تعمیر کولرگازی است که نیروی های ماهر و کاربلدی را به کار گرفته که از دانش بالایی برای تعمیر کولر گازی برخوردار هستند

شرکت تکنوتهویه در تمام نقاط تهران ،شمال،جنوب،غرب،مرکز،آماده خدمت و تضمین بهترین نوع کار است. در صورت نیاز به خدمات کولر گازی با ما تماس بگیرید وبعد از هماهنگی لازم سریعا نیرو اعزام می شود

۰۲۱۴۴۷۲۴۸۷۳