شماره های تماس:

021-88175271 | 021-88175276 | 021-44724873

7 روز هفته

9 صبح - 8 شب

تمام مناطق تهران

شمال | جنوب | غرب | شرق

تعمیر داکت اسپلیت

تعمیر داکت اسپلیت

داکت اسپلیت نوعی سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی است که درفصل سرد زمستان را گرم وفصل گرم تابستان را خنک می‌کند. که از دو قسمت کندانسور و هواساز تشکیل شده است که بخش کندانسور شامل چندقطعه: پروانه، کمپرسور، دینام، فن و … و هوا ساز شامل: فیلتر، سینی، کوئل اواپراتور و پروانه می باشد. هواساز به صورت توکار درون سقف وصل می‌شود از طریق کانال کشی هوا را به اتاق ها و سایر محیط انتقال می‌دهد.

 

تعمیر داکت اسپلیت

دستگاه داکت اسپلیت که در واقع به اسپلیت های خانگی معروف است، تقریبا متداول ‌ترین سیستم تهویه مطبوع در دنیاست که بسیاری برای تهویه هوا از آن استفاده می کنند. این دستگاه به طور کلی از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل شده است و توسط مجموعه ای از لوله‌های مسی بهم متصل شده اند. تعمیر داکت اسپلیت کار حرفه ای می‌باشد که باید توسط تعمیرکار داکت اسپلیت تعمیر شوند. شرکت تکنوتهویه بهترین و معتبرترین تعمیرکاران را در اختیار شما عزیزان می‌گذارد.

 

انواع داکت اسپلیت

انواع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت در دو نوع اینورتر و معمولی میباشد. در نوع اینورتر موتور الکتریکی به صورت متغیر کار کرده و سرعت بالایی دارد که کار در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی می‌شود.

نوع دوم معمولی به صورت ثابت و همیشکی کار می‌کند تا زمانی که خودمان بخواهیم آن را روشن و یا خاموش کنیم که باعث پر مصرف تر شدن داکت اسپلیت نیز میشود.

نصب وسرویس داکت اسپلیت

به طور منظم و ثابت داکت اسپلیت باید هر شش ماه یکبار با شروع فصل تابستان و فصل زمستان سرویس انجام‌ شود، در غیر این صورت دستگاه داکت اسپلیت عملکرد خوبی نخواهد داشت و دچار آسیب و خرابی می‌شود.

نصب داکت اسپلیت باید حتما توسط متخصص فنی انجام بگیرد و قبل از اقدام به نصب باید زیر سازی لازم متناسب با محیط مورد نظر انجام شود.

نکات مهم برای نصب داکت اسپلیت:

1_اجرای کانال های تهویه

2_اجرای لوله مسی به همراه عایق

3_اجرای کابل کشی لازم بین یونیت داخل وخارج

4_اجرای لوله درین برای انتقال آب و غیره

 

شارژ گاز داکت اسپلیت

چرا داکت اسپلیت گاز کم می کند

داکت اسپلیت همیشه کامل آکبند است و هیچگونه نشتی ندارد. ولی با وجود بعضی نشتی های جزئی به مرور باعث کم شدن گاز دستگاه شده که داکت اسپلیت عملکرد مناسبی ندارد و باد خنک به محیط منتقل نمی‌کند که باید سریعا اقدام به گاز زدن دستگاه کنیم. اما قبل از گاز زدن داکت اسپلیت باید حتما توسط متخصص نشتی دستگاه را برطرف کنیم و بعد از مراحل نشت گیری مراحل شارژ گاز داکت اسپلیت انجام بگیرد.

 

شارژ گاز داکت اسپلیت

شارژ گاز داکت اسپلیت به صورت درست و مناسب با طول لوله کشی و مدل ظرفیت دستگاه انجام می شود که اگر توسط تعمیرکار غیر حرفه ای انجام شود ممکن است که یا گاز اضافی و یا گاز کم استفاده کند که برای دستگاه داکت اسپلیت مضر است. شارژ گاز داکت اسپلیت باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای انجام شود. برای این کار با شرکت تکنو تهویه تماس بگیرید. خدمات شارژ گار داکت اسپلیت یکی از خدمات گروه تکنوتهویه می باشد.

 

انواع گاز داکت اسپیلت

در داکت اسپلیت ها از دو نوع گاز متفاوت برای شارژ کردن استفاده می کنند:

R.22 – نوع ساده تری از داکت اسپلیت ها با گاز فریون R 22 شارژ گاز می‌شوند که این نوع گاز برای داکت اسپلیت های پر مصرف استفاده می شود.

R.410 – این نوع گاز به نسبت از سرمادهی بهتری برخوردار است و مصرف برق کمتری دارد و برای جلوگیری از آسیب به لایه اوزون بیشتر از این نوع گاز استفاده می شود.

 

تعمیر داکت اسپلیت در تهران

تعمیر داکت اسپلیت در تهران

داکت اسپلیت یکی از بهترین سیستم های تهویه عرضه شده در بازار است که از عملکرد مناسبی جهت تأمین برودت هوای منازل برخوردار است. اما با وجود این کیفیت گاهی به مشکلاتی برخورد می کند. اگر شارژ گاز ، سرويس و تعمیر داکت اسپلیت را به موقع انجام ندهید ممکن است با مشکلات بیشتری مواجه شوید.

در صورتی که نیازمند یک فنی کار متخصص در زمینه سرویس و تعمیر داکت اسپلیت هستید نمایندگی مجاز تعمیرات تکنوتهویه در تهران با سالها تجربه در زمینه تعمیرات، سرویس، نشت یابی، شارژگاز، تعويض ترموستات، تعویض کمپرسور و … آماده ارائه بهترین خدمات و منصفانه ترین قیمت می باشد و در هفت روز هفته در خدمت شماست. شما می توانید با کمک تعمیرکاران داکت اسپلیت ایرادات دستگاه را در همان ابتدای کار بررسی و برطرف کنید. شرکت مجاز تکنوتهویه از تمام قطعات اصلی داکت اسپلیت استفاده می کند و تمام خدماتش دارای شش ماه گارانتی معتبر می باشند.

نحوه راه اندازی سرمایش داکت اسپلیت

ابتدا برای شروع کار داکت اسپلیت باید آن را سرویس کنیم. برای سرویس کردن اول باید فیلتر های داکت اسپلیت را تمیز کنیم. برای تنظیم سرمایش داکت اسپلیت باید حالت قبل داکت اسپلیت را غیر فعال کنیم و روی سرمایش فعال کنیم. برای راه اندازی نیاز به افراد متخصص در این زمینه می‌باشد، در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما دچار مشکل و یا خرابی شود.

اپراتور داکت اسپلیت

اپراتور بعد از لوله مویین نصب می‌شود و حرارت محیط تهویه شده را دریافت کرده و به مبرد منتقل می‌کند. سپس مبرد از مایع به گاز تبدیل شده و بعد به کمپرسور برمی‌گردد.

توجه کنید که کمپرسور و کندانسور در یونیت خارجی، و لوله مویین و اواپراتور در یونیت داخلی داکت اسپلیت قرار گرفته‌اند. همچنین یک جز دیگر هم به نام شیر چهار راهه یا معکوس وجود دارد که فقط درون داکت اسپلیت‌های دو منظوره قرار گرفته شده است. وظیفه این شیر، تغییر جهت چرخش مبرد در سیستم اسپلیت یا به عبارت دیگر، تغییر عملکرد داکت اسپلیت از حالت سرمایش به گرمایش و یا برعکس است.

خازن داکت اسپلیت

خازن ها در داکت اسپیلت برای تغذیه موتورهای کمپرسور و فن سیستم گرمایش و سرمایش به کار می‌رود که معمولا به دلیل استارت زدن و بالا رفتن آمپر کمپرسور خراب می‌شود. خرابی خازن هشداری است که با برطرف کردن آن از خرابی های بیشتر جلوگیری شود.

تعمیر کنتاکتور داکت اسپلیت

کنتاکتور داکت اسپیلت از مدار فرمان دستور می گیرد. کنتاکتور استارت قطع و وصل کردن برق سه فاز و یا تک فاز را به عهده دارد. شرکت تکنوتهویه تمامی خدمات داکت اسپلیت را با تکنسین های دوره دیده و بهترین قطعات اصلی برای شما انجام می‌دهد.

دلایل پریدن فیوز زمان روشن نمودن داکت اسپلیت

چند موارد از دلایل که باعث پریدن فیوز هنگام روشن کردن دستگاه می‌باشد، اتصالی برق در داکت اسپیلت، گیرپاچ بودن کمپرسور داکت اسپلیت، سوختن سیم‌ های داکت اسپلیت و موارد مشابه دیگر که باعث شده فیوز دستگاه به محض روشن کردن آن بپرد.

سرمایش داکت اسپلیت

چرا خروجی هوای داکت اسپلیت یخ می‌زند

وقتی که فن داکت اسپلیت خراب شود باد سردی تولید می‌کند که باعث میشود این باد خنک در همان بخش بماند و باعث یخ زدن قسمت خروجی شود. که در چنین شرایطی فن دستگاه داکت اسپلیت تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض انجام گیرد. این کار نیز باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود.

تعمیر و یا تعویض ترموستات داکت اسپلیت

تمامی دستور ها از جمله خاموش و روشن کردن، تنظیم کردن دور فن و تنظیم کردن دما توسط ترموستات دستگاه انجام‌ می‌شود که گاهی با مشکل رو به رو می‌شود و دستگاه اتومات نمی‌کند و به طور یکسره کار می‌کند و صفحه دیجیتال ترموستات کم رنگ می‌شود. در این موارد باید ترموستات دستگاه تعمیر و یا تعویض گردد. نیرو های متخصص داکت اسپلیت در شرکت تکنوتهویه با بهترین عملکرد و استفاده از قطعات اصلی، با فاکتور و مهر رسمی شرکت تکنوتهویه در خدمت شما عزیزان می باشند.

کمپرسور داکت اسپلیت

کمپرسور که به قلب داکت اسپلیت معروف است، یکی از مهم‌ترین اجزای این سیستم می‌باشد که وظیفه دارد مبرد را به صورت گاز فشرده نماید تا دنا و فشار آن بالا رود. کمپرسور داکت اسپلیت اگر معیوب شود باید سریعا تعویض شود. ضروری است این کار توسط متخصص فنی داکت اسپلیت انجام شود. تیم فوق ‌العاده حرفه ای تکنو تهویه تمامی قطعات استاندارد و اصلی را در سریع ترین زمان برای شما تعويض می کند.

کمپرسورهای داکت اسپلیت ‌ها در دو نوع سرعت متغیر و سرعت ثابت هستند. کمپرسورها با سرعت ثابت، بدون در نظر گرفتن دما و ظرفیت، کار می‌کنند و در نتیجه مصرف برق بیشتری دارند. در مقابل، کمپرسورهای سرعت متغیر با کاهش دما، سرعت خود را کاهش می‌دهند و به همین دلیل مصرف برق کمتری دارند. کمپرسور دارای شیر انبساط، شیر چهار طرفه و الکتروموتور است.

شستشوی کندانسور داکت اسپیلت

شستشوی کندانسور داکت اسپیلت

شستشوی کندانسور داکت اسپیلت یکی از کارهای مهم است که حتما باید انجام شود. وقتی که می‌خواهیم کندانسور دستگاه داکت اسپلیت را بشوریم ابتدا باید برق دستگاه خاموش کنیم و قاب دستگاه را باز کنیم. سپس با آب فشار بالا شروع به شستن کندانسور داکت اسپیلت کنیم. هنگام شستشو باید فن و کمپرسور دستگاه را با روکش بپوشانید تا خیس نشوند یا آسیب نبینند.

ارائه خدمات داکت اسپلیت در تکنوتهویه

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت امروزه با توجه به افزایش قیمت این دستگاه و مشکلات اقتصادی مردم و همچنین با توجه به دلیل پیچیدگی ساختمان این دستگاه مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان این سیستم می باشد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین تعمیرات داکت اسپیلت باید توسط کارشناسان خبره و مسلط به کار انجام گردد. مجموعه تکنو تهویه با بهره مندی از بهترین و مجرب ترین کارشناسان، تعمیرات را به صورت اصولی، برنامه ­ریزی و اجرا می کنند.

 

تعمیر داکت اسپلیت

مهمترین مشکلات داکت اسپلیت

چندین مورد از مهم ترین موارد که مشکلات داکت اسپلیت را نمایان می‌کند:

 • بوی بد در هنگام روشن شدن داکت اسپلیت
 • جمع شدن یخ در قسمت اواپراتور خنک کننده
 • روشن نشدن داکت اسپلیت
 • عمل نکردن بلوور فن داکت اسپلیت
 • ایجاد صدای زیاد توسط برخی از قطعات که درون ساختمان قرار دارد
 • سوختن برد داکت اسپلیت
 • کثیف شدن و جرم داشتن فیلتر ها
 • اختلال در عملکرد کمپرسور
 • خالی شدن گاز داکت اسپلیت
 • خراب شدن ترموستات داکت اسپیلت
 • قرار دادن یونیت خارجی در جلوی نور خورشید

 

نصب و جابجایی داکت اسپلیت در تهران

امروزه دستگاه داکت اسپلیت یکی از برترین دستگاه‌های تهویه مطبوع هوا در دنیا بشمار می آید و طی چند سال اخیر این دستگاه در ایران نیز رواج شد. یکی از ویژگی های خوب این دستگاه این است که در ساختمان ­‌های مسکونی ، تجاری و اداری نیز استفاده می‌شود و به راحتی قابل حمل و جابجایی است. اما نصب کردن و لوله کشی داکت اسپلیت قطعا باید توسط تعمیرکار حرفه ای که در این موارد تجربه دارد انجام گیرد.

تیم تکنو تهویه بهترین انتخاب برای تعمیر، سرویس، نصب، جابجایی و شارژ گاز داکت اسپلیت می‌باشد.

 

عیب یابی در لوله های داکت اسپلیت

در زمان سرویس داکت اسپلیت باید لوله های داکت اسپلیت را بررسی کنیم. پنل ها به وسیله ی لوله های مسی به هم وصل می‌شوند که اگر به صورت درست متصل نشوند و یا گرفتگی داشته باشند، عملکرد دستگاه مختل می‌شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید می توانید با شرکت تکنوتهویه تماس بگیرید و محل مورد نظر را ثبت نمایید تا تکنسین های تکنوتهویه بدون معطلی مراجعه کرده و مشکل را برطرف نمایند.

 

عیب یابی داکت اسپلیت

عیب یابی داکت اسپلیت قبل از تعمیرات

اصلی ترین قسمت هر دستگاه تشخیص دادن عیب و مشکلات آن است. هر دستگاهی طول عمری دارد و پس از مدت زمانی که از آن استفاده می‌شود، پایان عمر دستگاه نزدیک می شود. اما در بعضی موارد می‌توان با برطرف کردن و جلوگیری از بعضی مشکلات به عمر این دستگاه ها اضافه کرد. لازم است قبل از اقدام به تعمیر داکت اسپلیت ، عیب یابی درست انجام شود.

برخی از مشکلاتی که ممکن است با آن ها مواجه شوید:

 • داکت اسپلیت باد سرد نمی زند.
 • میزان خنکی داکت اسپلیت کم شده است.
 • ریموت کنترل داکت اسپلیت عمل نمی کند.
 • داکت اسپلیت گرمایش ندارد.
 • پنل داخلی داکت اسپلیت (اواپراتور) صدای ناهنجار می دهد.
 • داکت اسپلیت هنگام کارکرد آبریزش دارد.
 • پرتاب باد داکت اسپلیت کم شده است.
 • داکت اسپلیت روشن نمی شود.
 • داکت اسپلیت پرتاب آب دارد.
 • به محض روشن شدن، داکت اسپلیت ارور یا کد خطا نشان می دهد.
 • پنل داخلی داکت اسپلیت یخ زده است.

در صورتی که شما هم از داکت اسپلیت استفاده می کنید و کارکارد آن با مشکل مواجه شده است، می توانید برای تعمیر داکت اسپلیت با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما می توانند با ارائه مشاوره تلفنی رایگان در عیب یابی داکت اسپلیت شما را یاری کنند، و یا به محل شما اعزام ‌شده تا به نحوه احسن دستگاه شما را تعمیر کنند. تیم تخصصی تکنو تهویه همراه شماست.

 

تکنو تهویه

چرا به تکنو تهویه اعتماد کنیم؟!

مجموعه تکنوتهویه بهترین پرسنل را در مجموعه خود به کار گرفته است. به همین دلیل در این مجموعه سعی بر آن می‌شود بیشتر به تعمیر بپردازند تا تعویض. بنابراین هزینه‌های شما تا حد زیادی کاهش می‌یابد. یکی از بهترین خدمات این مجموعه این است که شما تنها با یک تماس و یا ثبت سفارش از طریق شماره های ثبت شده در سایت در کوتاه ترین زمان، بهترین تعمیرکار را در اختیار خواهید داشت و هنگام تعویض از قطعات فابریک و اورجینال استفاده خواهد شد.

تعمیر و تعویض قطعات داکت اسپلیت در تهران

باید بدانید که چه نوع قطعاتی استفاده می کنید. شرکت تکنوتهویه برای دستگاه های داکت اسپلیت، اورجینال ترین قطعات را تامین می‌کند. چرا که در صورت اصل نبودن قطعات مشکلات جدیدی به وجود می آید که باعث خرابی مجدد دستگاه در آینده می‌شود.

هزینه تعمیر داکت اسپلیت

هزینه تعمیر داکت اسپلیت متناسب با نوع خرابی دستگاه و قطعاتی که برای آن به کار می رود برآورد می‌شود. زمانی که نیروی مورد نظر برای بازدید دستگاه مراجعه می کند، پس از بررسی دقیق و تشخیص مشکل، قیمت حدودی را به مشتری اعلام میکند و در صورت رضایت مشتری شروع به تعمیر داکت اسپلیت می‌کند و پس از اتمام کار سلامت دستگاه را تست کرده و تحویل مشتری می دهد.

تعمیر و سرویس تمام برندهای داکت اسپلیت

شرکت تکنوتهویه ، مرکز مجاز خدمات کلیه برند های داکت اسپلیت در تهران می باشد. برخی از برند هایی که بصورت تخصصی توسط تیم تکنو تهویه پشتیبانی می شوند، به شرح زیر است:

 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت گودمن
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت لنوکس
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت ریم
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت دایکین
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت ال جی
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت سامسونگ
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت جنرال
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت گری
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت میتسوبیشی
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت گازر
 • مرکز خدمات و تعمیر داکت اسپلیت میدیا

مهم نیست دستگاه شما چه برندی باشد، نیرو های متخصص تیم تکنوتهویه تمامی برند های ایرانی و خارجی را تعمیر و سرویس می‌کند.

 

تعمیر داکت اسپلیت در شمال تهران

عیب یابی و تعمیرات داکت اسپیلت در شمال تهران

تکنوتهویه سال هاست که در زمینه عیب یابی داکت اسپیلت و تعمیر داکت اسپلیت در سراسر تهران توسط افراد متخصص فعالیت می کند و توانسته است در این زمینه تجربه و مهارت کافی را کسب کند به طوری که در کمترین زمان ممکن عیب دستگاه شما را شناسایی کرده و با کمترین هزینه به تعمیرات داکت اسپیلت می پردازد.

 

تعمیر داکت اسپلیت در غرب تهران

تعمیر داکت اسپلیت در غرب تهران

تکنوتهویه همواره در تلاش است تا با به کارگیری بهترین نیرو ها در سراسر تهران آسایش و رفاه را برای شما مشتریان عزیز فراهم کند. تعمیرکاران تکنوتهویه با تعهد و مسئولیت پذیری بالا با قطعات اصل و ضمانت اقدام به تعمیر داکت اسپلیت شما خواهند کرد. تیم پشتیبانی تکنوتهویه به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات شماست.

 

مناطق تحت پوشش خدمات و تعمیر داکت اسپلیت شرکت تکنوتهویه در شمال تهران

خیابان باهنر / بلوار اندرزگو / چیذر / کامرانیه شمالی / کامرانیه جنوبی / الهیه / خیابان فرمانیه / بلوار اوشان / خیابان پاسداران / خیابان ساقدوش / خیابان فرشته / ولنجک / اختیاریه / دروس / بلوار کاوه / بلوار پناهی نیا / خیابان شریعتی / خیابان میرداماد / خیابان ملا صدرا / خیابان شیراز / جردن / خیابان ونک / میدان ونک / میدان تجریش / میدان قدس / خیابان سهروردی / خیابان بهشتی / سیدخندان / میدان آرژانتین / خیابان پلیس / خیابان معلم / میرعماد / محمودیه / نیاوران / دزاشیب / ونک / ولنجک / داراباد / آجودانیه / فرمانیه / ازگل / ارتش / تجریش / زعفرانیه / پاسداران / قیطریه / چیذر / اختیاریه / قلهک / ظفر / میرداماد / دیباجی / جردن / نوبنیاد / شریعتی / هفت تیر / یوسف آباد / سهروردی / وزرا / الهیه / گاندی

مناطق تحت پوشش خدمات و تعمیر داکت اسپلیت شرکت تکنوتهویه در غرب تهران

گیشا / خیابان پاتریس / خیابان شهر آرا / ستارخان / سازمان آب / جلال ال احمد / بلوار مرزداران / خیابان گلاب / باغ فیض / بلوار فردوس / بلوار لاله / بلوار شقایق / بلوار آیت الله کاشانی / بلوار کوهسار / شهرزیبا / شهرک اکباتان / شهرک آپادانا / بلوار استاد معین / خیابان کارون / خیابان خوش / خیابان هاشمی / شادمان / خیابان توحید / خیابان ایثار / خیابان آریانفر / سعادت آباد / بلوار دریا / خیابان سرو / بلوار پاکنژاد / بلوار فرحزادی / خیابان سرو / بلوار سعادت آباد / خیابان آبشار / بلوار شهران / چیگر / بلوار میرزا بابایی / سردار جنگل / خیابان مخبری / بلوار عدل / بلوار کاج / تهرانسر / بلوار یاس / تهرانسر شرقی / خیابان تیموری / جنت آباد شمالی / جنت آباد جنوبی / جنت آباد مرکزی

مناطق تحت پوشش خدمات و تعمیر داکت اسپلیت شرکت تکنوتهویه در جنوب و مرکز تهران

شهر ری / افسریه / مسعودیه / بهارستان / گمرک / نازی‌آباد / خزانه / کیان‌شهر / بریانک / پیروزی / نیرو هوایی / صفا / دروازه شمیران / شکوفه / خانی‌آباد / مشیریه / نازی آباد / میدان خراسان / منیریه / خاوران