شماره های تماس:

021-88175271 | 021-88175276 | 021-44724873

7 روز هفته

9 صبح - 8 شب

تمام مناطق تهران

شمال | جنوب | غرب | شرق

آشنایی با انواع پکیج

آشنایی با انواع پکیج
  1. انواع پکیچ بر اساس محل نصب

انواع پکیج ها براساس نصب به دو دسته تقسیم می­‌شوند، که می­‌توان آنها را به صورت دیواری و یا زمینی نصب کرد.

 ●پکیج دیواری

●پکیج زمینی

●پکیج ایستاده

 ۱- پکیج دیواری ⬅️پکیج دیواری را به دلیل اندازه کوچک و شکل ظاهری زیباتر اغلب در آشپزخانه نصب می­‌کنند و به همین دلیل پکیچ دیواری طرفداران بیشتری دارد. پکیج دیواری به دلیل نداشتن منبع ذخیره آب گرم امکان گرم کردن سیستم گرمایشی و تامین آب گرم مصرفی را به طور هم‌زمان ندارد و در طراحی سیستم، اولویت گرمایش با گرم کردن آب گرم مصرفی است. بعد از باز شدن شیر آب گرم مصرفی تمام قدرت صرف گرم کردن آب گرم مصرفی می‌شود و اگر شیر آب گرم مصرفی به طور طولانی باز بماند، رادیاتورها سرد می­‌شود. لذا بهتر است در مصرف آب گرم به این نکته توجه کنید و در زمستان به طور طولانی شیر آب گرم باز نماند تا رادیاتور سرد شود. انواع پکیج­‌های دیواری مجهز به سیستم دودکش هستند. در این سیستم‌­ها، دود ناشی از احتراق، یا از طریق دود کش معمولی و یا از طریق فن پکیج، به سمت بیرون هدایت می­‌شود. دودکش پکیج دیواری، از نوع دو جداره است که یکی برای خروج دود و دیگری برای مکش اکسیژن برای احتراق مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

۲- پکیج زمینی ⬅️از دیگر انواع پکیج می­توان به پکیچ زمینی اشاره کرد. پکیج زمینی بیشتر در ساختمان­‌هایی با متراژ بالا نصب می‌­شود. چرا که پکیج زمینی در سایزهای مختلف و توان حرارتی مختلفی ساخته و عرضه می­شوند که به دلیل اشغال فضای آشپزخانه در آپارتمان از پکیج­‌های زمینی استفاده نمی­‌شود. علاوه بر این توان بالای این دستگاه‌­ها مناسب برای واحدهای آپارتمانی و واحدهای ویلایی کوچک نیست. در این دستگاه‌ها به علت وجود یک مخزن ذخیره آب گرم در صورت قطع شدن برق برای مدت زمان کوتاه، آب گرم وجود دارد.برای خانه­‌هایی که بیشتر از یک حمام دارند پکیج زمینی مناسب است. چرا که این پکیج ­ها دارای مخزن اضافی برای ذخیره آب گرم هستند.پکیج ­های زمینی در انواع چگالشی، مبدلی و مخزنی با توجه به محلی که قرار است در آن نصب شوند، انتخاب می‌ شوند. از معایب پکیج زمینی تولید سر و صدای زیاد است که به همین علت آن را در داخل واحدهای آپارتمان و یا تراس نصب نمی­کنند. این نوع پکیج­ ها از مشعل به عنوان منبع حرارتی استفاده می­کنند و شیرپرکن آنها به صورت دستی است. دودکشی که برای این پکیج ها استفاده می­شود، دارای قطر ۱۵ سانتی متر است و از نصب دودکش افقی با زانوهای اضافی اجتناب می­کنند. پکیج ­های زمینی مجهز به مخزن آب گرم و دیگ چدنی دارای ظرفیت حرارتی ۲۸ الی ۱۵۰ کیلو وات هستند. پکیج­ های زمینی در زیرزمین یا پارکینگ به صورت مرکزی راه اندازی می­شوند و مجهز به دریچه برای ورود هوای تازه هستند. آنها به عنوان بهترین سیستم به منظور تامین آب گرم و گرمایش با ظرفیت بالاتر و قدرت بیشتر در مقایسه با پکیج­های دیواری هستند.

 ۳- پکیج زمینی ایستاده ⬅️یکی دیگر از انواع پکیج، پکیج زمینی ایستاده است. این نوع پکیج برای ساختمان­‌های بزرگ، ویلایی و دوبلکس و دو طبقه بسیار مناسب بوده و می­توان گفت که پکیج زمینی ایستاده ترکیبی از دو پکیج دیواری و زمینی است. از مشخصات این دستگاه می‌توان به توان حرارتی بالا و با دو خروجی جداگانه برای دو سیستم گرمایش و قابلیت تفکیک دما‌ی مدار، اشاره کرد. به عنوان مثال یک ساختمان بزرگ که در قسمتی از سیستم رادیاتوری و در قسمت‌های دیگر از سیستم گرمایش از کف استفاده می‌شود. با توجه به این که دمای مورد نیاز در این دو مدار متفاوت است، این دستگاه می تواند در چنین مکانی نصب و هر دو مدار را تغذیه کند. انواع پکیج

 

مشکلات رایج پکیج دیواری

مشکلات بعضی از پکیج ها متداول هستند و یک تعمیرکار حرفه‌ای به راحتی آن را تعمیر می‌کند  برای عیب یابی این مشکلات ساده باشد پکیج جدید مدرن کد و ارورها و خطاها دیجیتالی  را نمایش می دهد که دقیقا عیب دستگاه را بفهمیم و بدانیم چه چیزی باعث خرابی دستگاه شده است  

چرا آب گرم است اما سیستم گرمایش گرم نمی­‌شود 

پکیج دیواری وظیفه گرمایش مرکزی و گرم کردن آب خانگی را دارد،اگر شیر آلات خود آب گرم دارید اما گرمایش مرکزی خانه کار نمیکند یعنی اینکه مشکلی در دستگاه پکیج شنا به وجود آمده است،اول باید چک کنید که ترموستات دستگاه سالم باشد وبعد بررسی کنید که افت فشار پکیج کم است یا زیاد است

پکیج باید گرمایش مرکزی و آب گرم خانگی خانه شما را تأمین کند. اگر متوجه شدید که از شیرآلات آب گرم می گیرید اما گرمایش مرکزی کار نمی کند ، مشکلی در پکیج شما وجود دارد. هنگامی که گرمایش مرکزی ندارید ، ابتدا مطمئن شوید که ترموستات شما کار می کند و سپس بررسی کنید که آیا فشار پکیج کم است یا خیر. اگر فشار پکیج کم باشد گرمایش مرکزی از کار می افتد که باید با تعمیرکار متخصص تکنو تهویه تماس بگيريد تا متخصص این زمینه در اختیار شما قرار بگیرد 

🌟 نشتی و چکه کردن پکیج

نشتی پکیج نشانه خوبی نمی‌باشد و بستگی دارد علت نشتی چی باشد و منشا نشت آب آن کجاست. قبل از هر چیزی اول منبع آب را ببنیدم و گرمایش مرکزی را خاموش کنیم. و با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا بررسی لازم انجام دهد و نشتی پکیج را درست کند.

🌟 چرا پکیج روشن نمی شود؟ 

روشن نشدن پکیج می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. اولین موردی که باید بررسی شود کم بودن میزان آب داخل مدار گرمایش است که احتمال دارد یا به علت نشتی در و یا ایراد در منبع انبساط پکیج باشد.

روشن نشدن پکیج

بنابراین در صورت خاموش شدن پکیج اولین موردی که باید چک شود حداقل فشار دستگاه است که در صورت کت بودن آن دستگاه روشن نمی شود. ولی اگر دستگاه خاموش و روشن می شود باید موارد دیگر بررسی گردد.

علت بعدی ممکن است بخاطر گرفتگی مدار گرمایش باشد که در این صورت جریان آب در مدار با اختلال همراه است و باعث می شود پمپ پکیج هوا را به داخل بکشد که این اختلال باعث می شود تا برد پکیج فرمان خاموش شدن به دستگاه بدهد.

با توجه به توضیحات بالا که در عملیات گردش آب در مدار باعث خاموش و روشن شدن پکیج می شود. قطعا یکی از مواردی که وقفه ایجاد می کند وجود انسداد در مسیر گردش آب است. ممکن است یکی از دلایل بروز این مشکل وجود رسوب است که باید به دقت بررسی و رفع گردد.

🌟گرم نشدن پکیج:

یکی از دلایل گرم نشدن آب پکیج ممکن است بخاطر خرابی فلوسوییچ آن باشد. زمانی که شیر آب گرم را باز می کنید نشانگر پکیج شروع به چشمک زدن می کند و اگر گرم نشدن آب به علت خرابی فلوسوییچ باشد این نشانگر دیگر عمل نمی کند.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث گرم نشدن آب پکیج شود خراب شدن سنسور دما پکیج است. زمانی که آب گرم باز می شود فلوسوییچ باز شدن آب را تشخیص می دهد و پکیج روشن می شود. درصورتی که دمای آب کمتر از میزان تنظیم شده برد باشد پکیج روشن می شود. که در صورت خراب بودن سنسور دما دمای آب برای پکیج قابل تشخیص نخواهد بود و پکیح روشن نمی شود.

گاهی نیز ممکن است گرم نشدن آب پکیج به علت خراب شدن سیستم احتراف آن باشد. که در صورت بروز این مشکل حتما نیاز به حضور کارشناس برای رفع مشکل است.

چرا دمای آب گرم  پکیج پایین است؟

دمای پایین آب پکیج ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل آن ممکن است بخاطر خرابی فلوسوئیچ باشد که در این صورت دمای آب به درستی برای برد ارسال نمی شود و ارتفاع شعله پکیج کاهش می یابد.

علت بعدی ممکن است بخاطر نوسانات فشار آب باشد که باعث می شود پکیج به درستی کار نکند.

مورد بعدی که باید در نظر گرفته شود احتمال خرابی سنسور دما است که در صورت خرابی دمای آب را به درستی تشخیص نداده و باعث نوسانات دمای آب گرم می شود.

دلیل بعدی که باید مورد بررسی قرار بگیرد رسوب گرفتن مبدل های دستگاه است که باعث می شود تا دمای آب حد تنظیم شده نرسد و در این صورت باید مبدل باز شود و با اسید شویی رسوب های آن گرفته شود.

رفع مشکل صدای زیاد پکیج؟

گاهی اوقات ممکن است پکیج، صدای زیادی تولید کند. علت آن، عدم تنظیم شیر برقی گاز دستگاه، رسوب گرفتن مدار و مبدل های حرارتی، خرابی پمپ آب و یا مشکل سنسورهای حرارتی است. برای رفع این عیب، باید مبدل، هواگیری شود. مدار و مبدل حرارتی رسوب زدایی شده و یک فیلتر مناسب در مسیر برگشت آب گرمایش پکیج قرار داده شود. حتی الامکان، شیر برقی گاز دستگاه، تنظیم گردد. در صورتی که مبدل، تغییر شکل داده باشد، حتماً باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

در زمان سرویس پکیج ممکن است برخی موارد زنگ زدگی و یا پوسیدگی جزئی روی لوله دود کش فلزی مشاهده می شود. علت این پدیده، عدم خروج کامل دود از دود کش است. برای رفع این عیب، لوله دودکش باید از لحاظ قطر و طول مناسب و عدم مسدود بودن مسیر عبور دود، به دقت بررسی شود.ممکن است در هنگام استفاده از پکیج، گرمایش آب نوسان داشته باشد و یا اصلاً کار نکند.

تعمیر پکیج دیواری در تهرانپارس / بوتان ، ایران رادیاتور و ...

 

 موارد مهم در تعمیرات پکیج چیست 

از نکته های مهم در تعمیر پکیج های دیواری استفاده از نیروی حرفه ای در تعمیرات می باشد. این کار باعث می گردد که بتوانید در زمانی کوتاه مشکلات پکیج را برطرف نمایید. متخصصان مورد اعتماد قطعات مشکل دار را با قطعه های اورجینال عوض خواهند کرد و نگرانی مشتری بابت استفاده از جنس های تقلبی برطرف خواهد شد

هزينه تعمیرات در پکیج دیواری چقدر است

 هزینه تعمیرات پکیج دیواری به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و… بستگی دارد و بعد از عیب یابی و بررسی دستگاه توسط متخصص به شما اعلام خواهد شد. تمامی هزینه های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد و پس از پایان کاربا فاکتور ومهر شرکت تکنوتهویه هزینه از شما دریافت خواهد شد

اسید شویی پکیج دیواری؟

سالانه قبل از کارکردن پکیج دیواری باید توسط تعمیرکار اسید شویی شود،تا برخی از مشکلات پکیج حل شود.در صورت بی توجهی به اسید شویی به پکیج دیواری به برخی از قسمت های پکیج صدمه  وارد می‌شود، وباید هزینه زیادی بابت آن پرداخت کنید تا پکیچ دیواری دوباره به روند عادی کارکرد برکردد.

 اجزای تشکیل دهنده پکیج دیواری 

🌻شیر پرکن
🌻مبدل که شامل دو مبدله و تک مبدله می شود.
🌻پمپ سیرکولاتور
🌻سنسور NTC ( R و S)
🌻ترموستات حد یا Klixon
🌻شیر اطمینان یا Safety Valve
🌻منبع انبساط (بسته و باز)
🌻کلید کنترل حداقل فشار آب یا Water Pressure Switch
🌻سیستم Bypass
🌻فلوسوییچ
🌻فلومتر
🌻شیرسه راهه موتوری
🌻محفظه احتراق
🌻ترموستات ایمنی دودکش ( در محفظه احتراق باز)
🌻فن
🌻کلید کنترل فشار دود
🌻مشعل
🌻الکترودهای جرقه زن ومیله یونیزاسیون

تعمیرکار حرفه‌ای تکنوتهویه 

تیم حرفه ای تکنو تهویه جدید ترین و بروزترین آموزش ها را گذرانده اند و دارای مدرک فنی حرفه ای هستند. برای تیم ما رضایت  مشتری در الویت قرار دارد.به همین علت   تیم متخصص ما برای تعمیرات از اصلی ترین و  اورجینال ترین قطعه ها استفاده می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *